نوری: سوپرگل شهباززاده اروپایی بود

نوری: سوپرگل شهباززاده اروپایی بود

سایت هواداران استقلال آبیته دات کام –پیشکسوت استقلال گفت: گل دوم سجاد به واقع یک سوپرگل و اروپایی بود، چرا که از بازیکنان ایرانی بعید است که اینطور سر توپ زده و با پای چپ بخواهند به شکلی که شهباززاده گل زد، گلزنی کنند.

محمد نوری در خصوص برتری استقلال مقابل تراکتورسازی در نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: در هر صورت به خاطر حضور قلعه نویی در تراکتورسازی این بازی یک مقدار از حساسیت خاص‌تری برخوردار بود. از سوی دیگر،‌سرمای هوا نیز بر روی کیفیت مسابقه تأثیر گذاشته بود، اما در مجموع، استقلال با فکر و منطق، بازی را مدیریت کرد و توانست با برد مقابل تراکتورسازی به فینال برسد.

وی ادامه داد: در مجموع معتقدم که استقلال در دو سه هفته اخیر به نسبت بازی‌های اول بهتر بازی می‌کند به خصوص در خط دفاع. در حالی که استقلال در این منطقه از زمین در اوایل فصل مشکل داشت و در بازی‌هایی که سرعت چاشنی کار می شد، خط دفاعی‌اش با اشکال مواجه می‌شد اما این نقص با وجود بازیکنی مانند مگویان که باهوش و باتجربه بازی می‌کند تقریباً برطرف شده و مگویان این روزها خط دفاعی استقلال راهم خوب پوشش می دهد و هم به خوبی توپ‌ها را جمع می‌کند.

نوری گفت: فکر می‌کنم مظلومی به ترکیب ایده‌آلش دست پیدا کرده و استقلال نشان داده که از فضا دادن به جوانان ضرر نمی‌کند چرا که مظلومی هر جوانی را که به میدان فرستاده، جواب اعتمادش را گرفته که به طور مثال می‌توان به بازیکنی مانند فرشید اسماعیلی اشاره کرد.

کارشناس فوتبال ایران تأکید کرد: مظلومی این روزها به جوانان هم خوب فضا می‌دهد و هم به خوبی از آنها فضا می‌گیرد، البته فکر می‌کنم باتوجه به تعطیلاتی که لیگ برتر گاهاً به آن دچار می‌شد، استقلال توانست از این فرصت استفاده کرده و خط دفاعی‌اش را سر و سامان دهد.

نوری در مورد گل خورده استقلال گفت: روی این گل ابراهیمی اشتباه فاحشی را مرتکب شد و توپ را خیلی بد دفع کرد، هر چند که ابراهیمی به همراه چشمی در مقابل خط دفاعی استقلال زوج خوبی را تشکیل داده و آن جلو دعواها را می‌کنند تا فرصت‌های کمتری به حریفان برسد. این را هم درنظر بگیرید که استقلال بازی‌ساز ندارد واین دو بازیکن باید نقش بازی‌ساز را هم در میدان ایفا کنند.

وی تصریح کرد: ابراهیمی در چند بازی استقلال اخیر نمایش خوبی داشته، اما در دفع توپ بد عمل کرد و پس از آن هم حنیف‌عمران‌زاده به خیال اینکه پشت سر او بازیکن دیگری قرار دارد که توپ را دفع می‌کند، تمام قدرت خود را برای پریدن نگذاشت که در نهایت توپ به مهاجم حریف رسید و استقلال گل مساوی را دریافت کرد، البته منظورم این نیست که حنیف کم‌کاری کرد یا از قصد نپرید، بلکه شاید او فکر می‌کرد که رحمتی پشت سرش ایستاده و توپ را دفع می‌کند.

هافبک اسبق استقلال گفت: در کنار همه اینها ابتدا باید به میثم مجیدی اشاره کرد که ساده اما با تعصب و باتجربه بازی می‌کند و از سوی دیگر، بازیکنی مانند شهباززاده از میدان تبریز نمره ۲۰ می‌گیرد، چرا که او در این مسابقه در بین ۴ مدافع خارجی و ایرانی و بلند قد به عنوان تک‌فوروارد توانست وظیفه‌اش را به خوبی انجام دهد.

نوری ادامه داد: گل دوم سجاد به واقع یک سوپرگل و اروپایی بود، چرا که از بازیکنان ایرانی بعید است که اینطور سر توپ زده و با پای چپ بخواهند به شکلی که شهباززاده گل زد، گلزنی کنند، آن هم به اخباری که گلر تیم ملی است.

وی در مورد اینکه آیا حق استقلال بود که به فینال برسد یا خیر،‌گفت:‌صددرصد همینطور است و واقعاً استقلال استحقاق آن را داشت که تراکتورسازی را شکست داده و به فینال برود. هر چند که باید یک ایراد کوچک از مظلومی بگیریم و آن این بود که به نظر من سرمربی استقلال اشتباه کرد که اسماعیلی را از بازی بیرون کشید چون با تعویض او، وسط میدان برای استقلال خالی شد.

نوری در پایان گفت: تراکتورسازی همچنان مشکل دارد چون فضا برای کار کردن قلعه‌نویی مهیا نیست، از یکسو تماشاگران هنوز با او مشکل دارند و از سوی دیگر بازیکنان هنوز خودشان را پیدا نکرده‌اند.


اخبار استقلال

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =

Protected by WP Anti Spam