عقاب آسیا کیست؟/ وقتی حجازی رکورد آسیا را می شکند!+عکس

ناصر حجازی و سنت آتین فرانسه

عقاب آسیا کیست؟/ وقتی حجازی رکورد آسیا را می شکند!+عکس

اختصاصی آبیته- شاید بسیاری از افراد به این امر واقف نباشند که منچستر یونایتد تنها تیمی نبود که ناصر حجازی را می خواست. در آن زمان علاوه بر منچستر یونایتد سه باشگاه مطرح اروپایی دیگر نیز به دنبال حجازی بودند: نانت، سنت آتین و پاری سن ژرمن!

این امر در سطح آسیا یک رکورد محسوب می شود و دروازه بانی که در یک برهه زمانی از چهار تیم مطرح اروپایی پیشنهاد داشته باشد را آسیا در تاریخ به خود ندیده است و در فوتبال جهانی نیز شاید به تعداد انگشتان یک دست چنین واقعه ای را نیابید!

 

ناصر حجازی و سنت آتین فرانسه

حجازی تا آستانه عقد قرارداد با پاری سن ژرمن فرانسه پیش رفت اما در آخرین لحظات با منچستر یونایتد به توافق رسید. اما هیهات که جفا در حق این دروازه بان تمامی نداشت. فدراسیون با عدم صدور کارت آی تی سی یکی از مضحک ترین اتفاقات آن دوران را رقم زد و مانع از حضور حجازی در منچستر شد.

ناصر حجازی و نانت

نکته جالب توجه این است که هیچ مدیر برنامه ای وجود نداشت و حجازی با چهار دعوت نامه رسمی این پیشنهادات را دریافت کرد. در این برهه زمانی لقب عقاب آسیا مانند نقل و نبات میان دروازه بانان مختلف ایرانی دست به دست می شود. اما اشخاصی که خاک خورده ی فوتبال ایرانی هستند به خوبی می دانند که لقب عقاب آسیا برازنده ی یک نفر بود: ناصر حجازی و تمام!


اخبار استقلال

دیدگاه‌ها

  1. بچه ها این درسته ک ۵۰٫۶۰ تا هوادارای استقلال بخاطر اینکه وقتی لباس ناصر خان و فرهاد و میپوشن لیدرا میزنتشون جلوی درب استقلال تجمع کردن دیروز?

     
  2. زنده یاد ناصرخان حجازی سنگربان وستاره فراموش نشدنی فوتبال ایران برای آرامش وشادی روح ایشان وهمه انسانهای پاک سرشت یه صلواتی بفرست

     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

Protected by WP Anti Spam