دومین سالروز تولد آبیته / گفت و گو با مدیران آبیته – قسمت سوم

دومین سالروز تولد آبیته / گفت و گو با مدیران آبیته – قسمت سوم

mosahebe-ba-modiran

آبیته- ششم اسفند دومین سالروز تولد ورژن سوم آبیته دات کام است. به همین مناسبت گفت و گوهایی با مسئولان آبیته انجام دادیم که در سومین و آخرین قسمت با محسن آزادوار (سرپرست بخش فعالیت های فوق برنامه انجمن)، حامد میرحسینی (همکار بخش مالتی مدیا و سازنده کلیپ های آبیته) و مهدی عالیشاه (مسئول پرتال انگلیسی و یکی از اعضای تحریریه) صحبت کردیم که در ادامه می‌ خوانید.

 

* محسن آزادوار، سرپرست بخش فعالیت های فوق برنامه انجمن آبیته: همه فکر می کردند آبیته قطعا بهترین سایت جشنواره وب ایران می شود *

 

محسن آزادوار یکی از فعال ترین، کم حاشیه ترین و جوان ترین مدیران آبیته است. ساکن مهاباد و در مقطع دوم دبیرستان مشغول به تحصیل است. علاوه بر سرپرستیِ فعالیت های فوق برنامه ی سایت ، مدیریت ویکی آبیته را نیز به عهده دارد.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

سایت آبیته بهترین و بزرگترین کانون هواداران باشگاه استقلال تهران با فضای دوستانه و کاربران دوست داشتنی، با مدیریت افرادی باانگیزه و پر تلاش و داشتن پرتال به زبان های فارسی و انگلیسی و همچنین انجمنی کامل است.

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟

نقل و انتقالات فصل ۹۱-۹۰ را جست و جو می کردم که با آبیته برخورد کردم و دیدم منبع خوبی هست. چند روز به عنوان میهمان به آبیته می آمدم اما بعد تصمیم به عضویت گرفتم.
اوایل که آمدم تابستان بود و علاوه بر پر کردن اوقات فراغت از اخبار اطلاع پیدا میکردم و عکس ها و کلیپ ها را نگاه می کردم. بیشتر با بازیکنان آشنا می شدم و از مباحث فنی هم بهره می بردم. البته در کنار اعضای خوب آبیته بودن هم یکی از دلایل اصلی بود.
در کنار موارد بالا الان به عنوان یه عضو کوچک از خانواده بزرگ آبیته هدفم کمک به سایت هست و تا جایی که بتوانم در خدمت هستم.

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟

فکر می کردم که به موفقیت های زیادی دست پیدا خواهد کرد. از روز اول شاهد پیشرفت های آبیته بودم که تا الان هم متوقف نشده است و همچنان پله های پیشرفت یکی یکی طی خواهد شد.
از هر نظر از سایت های دیگه ورزشی بالاتر است و چیزی که یک سایت هواداری لازم داشته باشد را دارد.

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟ 

آبیته بهترین سایت هواداری است و در این جشنواره میان سایت های زیادی، در بین ۵ سایت برتر ورزشی قرار گرفت که متاسفانه در مرحله پایانی به هر دلیلی که بود به عنوان برنده انتخاب نشد در حالی که خیلی ها فکر می کردند آبیته به طور قطعی برنده این فستیوال خواهد بود و نسبت به سایت های رقبایش از شانس بیشتری برای دست یابی به این عنوان برخوردار است.
سال بعد، سایت آبیته حتما با قدرت بیشتری در جشنواره شرکت خواهد کرد و قطعا حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

در آبیته هر مدیر، مسئولیت بخش خاصی را بر عهده دارد تا هم فشار رویش زیاد نباشه و هم به طور کامل بخشی که در اختیارش گذاشته شده را مدیریت کند. در صورتی که مشکلی برای یکی از مدیران پیش بیاید سایر مدیران جای خالی آن مدیر را پر می کنند. کاربران هم توانستند با رعایت قوانین تا حدودی به مدیران کمک کنند. همه دست به دست هم دادند تا بهترین باشیم.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟ و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟ 

دلایل خیلی زیادی هست. من به چند مورد اشاره می کنم که باعث شده افراد زیادی را جذب خودش کند.
آبیته مرجعی به روز برای مباحث مربوط به باشگاه استقلال تهران هست. همچنین داشتن پرتال به روز و انتشار اخبار معتبر، مقالات خواندنی نوشته شده توسط اعضای تحریریه سایت، سرویس ویدئو و گالری عکس که دارای بزرگترین آرشیو فیلم و عکس استقلال هستند.
تالار گفتمان آبیته هم یکی از بزرگترین انجمن های ورزشی در ایران هست که قریب به ۲۲ هزار کاربر دارد که در آن جا هوادران می توانند پیرامون مسائل باشگاه و بازیکنان استقلال تهران به گفتگو بپردازند. جو دوستانه انجمن باعث شده تا کاربران بخش زیادی از وقت خود را در اینجا سپری کنند.

– انجمن آبیته بسیار بزرگ است و به همین خاطر مدیریت آن با توجه به تمام حواشی و مسائل ریز و درشتش کار آسانی نیست. شما چه سیاست هایی را در مدیریت خود اجرایی می کنید؟

سعی میکنم کاربران را با قوانین انجمن آشنا کنم وخودم هم مدیریتم را بر حسب قوانین و رفتار دوستانه با کاربران جلو ببرم.

– شما مسئولیت بخش های ترکیب پیشنهادی و نمره دهی انجمن آبیته را بر عهده دارید. این بخش ها به چه منظور ایجاد شده اند و میزان استقبال کاربران از آنها را چطور ارزیابی می کنید؟

نمره دهی بخشی برای نمره دادن کاربران آبیته به بازیکنان بعد از هر بازی هست و بعد از چند روز بهترین بازیکن انتخاب می شود. استقبال کاربران همیشه به یک میزان نیست اما در کل و تا اینجا استقبال خوبی شده. با توجه به بازی ها استقبال هم متفاوت است.
ترکیب پیشنهادی بخشی است برای انتخاب ترکیب منتخب هواداران. به این صورت که کاربران ترکیب خودشان را ارسال می کنند و با توجه به معیار های مختلف ترکیب منتخب کاربران توسط مدیران انتخاب می شود و پیش از دیدار های استقلال به همراه پیش نمایش بازی ها در انجمن آبیته قرار می گیرد. همچنین در صفحه خبری آبیته هم گذاشته می شود.

– شما در بخش ویکی آبیته هم نقش داشتید. این ویکی به چه منظور ایجاد شده و تا کنون چه پیشرفت هایی داشته است؟

ویکی آبیته مرجعی برای مطالب و اطلاعات مربوط به استقلال تهران هست. تاکنون سعی بر این بوده که مطالب آن را گسترش دهیم و منبعی قابل اطمینان برای هواداران به وجود آوریم.

– خیلی از کاربران انجمن ها، علاقه خاصی به مدیریت دارند و فکر می کنند مدیر شدن جذابیت های خاصی دارد. شما به عنوان یک مدیر، چه صحبتی در این مورد دارید؟

درست است. این طور فکر می کنند اما مطمئنا اگر به عنوان مدیر انتخاب بشوند نظرشان تغییر می کند. کارها و مسئولیت های خاصی خواهی داشت و به همین سادگی ها که دوستانمان فکر می کنند، نیست.

اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

تولد سایت بزرگ آبیته، خانه دوم ما را به مدیران زحمت کش و با همت و کاربران فهیم این سایت تبریک می گویم و امیدوارم به چیزی که لایق هستند برسند.

 

 

+++++++++

 

 

* حامد میرحسینی، همکار بخش مالتی مدیا و سازنده کلیپ های آبیته: توقع پیشرفت آبیته را داشتم ولی نه با این شیب صعودی! *

 

حامد میرحسینی متولد استان گلستان و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی است. او که فعالیت رسمی خود را از بخش تحریریه سایت آبیته شروع کرد، به تازگی به عنوان همکار، در بخش مالتی مدیا مشغول فعالیت شده است.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

سایت جامعی پیرامون باشگاه استقلال، با نگاه هواداری! و متشکل از جدیدترین اخبار، مقالات به روز، انجمن فعال، بانک قوی مالتی مدیا و… که شمردنش خیلی زیاد می شود!

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟

در ابتدا از روی علاقه ی شخصی عضو شدم ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتم تا جایی که ممکن است فعال باشم و به کمک دوستان، از پتانسیل بالای جامعه ی هواداری باشگاه که در فضای مجازی فعالیت می کنند در جهت مثبت بهره ببریم.

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟

راستش توقع پیشرفت وجود داشت ولی نه با این شیب صعودی! آبیته خیلی بیشتر از انتظاراتم پیشرفت کرده و البته هنوز هم جا برای پیشرفت دارد که البته این، به تعامل باشگاه و سایت هم ارتباط مستقیم دارد!

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟

مسلما باعث افتخار است که در کنار سایت هایی با حمایت های مالی و کارمندان رسمی توانستیم رقابت شانه به شانه ای داشته باشیم. نمی شود به طور قاطع گفت که سال بعد چه اتفاقی خواهد افتاد. بستگی به رقبایمان هم دارد. ولی شک نکنید جشنواره ی سال بعد را جدی تر خواهیم گرفت!

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

همه ی موفقیت هایی که آبیته از ابتدا تا الان کسب کرده و همینطور در آینده به دست خواهد آورد، حاصل کار گروهیِ قوی و مدیران و اعضای دلسوز، با انرژی و کاردان بوده و خواهد بود. امیدوارم این رفاقت ها ادامه داشته باشد و شاهد حضور فعال تر سایر هواداران استقلال در این سایت باشیم.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟ و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟

بدون شک در ابتدا مدیران دلسوز و باغیرت و بعد با وجود تحریریه ی قوی، بخش مالتی مدیا و بانک عکس و ویدیوی منحصر به فرد و سایر فعالیت هایی که آبیته برای اولین بار در فضای مجازی انجام داده (مثل رادیو و…)، شک نکنید که ادامه دار خواهد بود و ما به آینده و فعالیت های جدی تر خیلی خوشبین هستیم.

– شما در سال گذشته فعالیت هایی در بخش های مختلف آبیته داشته اید و از جمله عضو تحریریه بوده اید. وضعیت این بخش را چطور ارزیابی می کنید؟

تحریریه ی آبیته همیشه فعال بوده و پرتال به روز آبیته، نمایانگر همین حقیقت است. با تدابیری که مدیران کل آبیته از مدت ها پیش درنظر گرفتند، این بخش کاملا پویاتر و تخصصی تر شده است.

– به نظرتان بخش ویدئوی آبیته چه حسن هایی نسبت به دیگر سایت ها دارد؟ و فیلم های آرشیوی این بخش چطور تامین می شود؟

اول باید بگویم که درحال حاضر ۸۰ درصد لینک های ما اختصاصی است و ماندگار و داریم به مرز ۱۰۰ درصد نزدیک می شویم. دوم اینکه کاملا طبقه بندی شده و منظم است و این تقریبا در فضای مجازی منحصر به فرد است. سوم اینکه کیفیت این ویدیوها بالاتر از نمونه های مشابه در سایت های دیگر است. و همینطور قراردادن گل های هر بازی که بلافاصله بعد از پایان بازی برای دانلود قرار داده می شود که باز هم کار منحصر به فردی است. درصدی مربوط به بانک خود سایت بود و درصدی هم از فضای مجازی. ولی ویدیوهای جدید، کاملا اختصاصی و ضبط شده از طرف خود سایت آبیته است.

– چند کلیپ به مناسبت های مختلف برای استقلال و بازیکنانش ساختید که مورد استقبال قرار گرفت. کمی درباره ساخت این کلیپ ها و بازخوردهایش توضیح بدهید.

عکس، موزیک و کلیپ، چیزایی هستند که می توانند در کوتاه ترین زمان، “حس” را به مخاطب منتقل کنند. وقتی موضوع ورزشی و مخصوصا فوتبالی باشد ترکیبِ خوبِ صدا و تصویر می تواند باعث هیجان شود. من به ساختن کلیپ علاقه داشتم. ولی انگیزه و ابزارش را نداشتم. از وقتی به آبیته آمدم، احساس کردم جای این تیپ کلیپ ها بین استقلالی ها (و البته در ایران) خالی است. البته کلیپ هایی که در CD هایی که از طرف باشگاه و با حمایت مالی آنها ساخته شده بود را دیده بودم. دوس داشتم علاقه ام را عملی کنم و چه بهتر که با حمایتِ سایت آبیته این کار صورت گرفت. آموزش های اولیه ی نرم افزارای مرتبط را خوندم و صحنه هایی که به نظرم جالب می آمد را بُریدم و افکت گذاشتم و شروع به ساختش کردم. البته باید اعتراف کنم ساخت کلیپ فوق العاده زمانبَر است و سازنده ش باید علاقمند باشد وگر نه یا به آخر نمی رسد و یا نتیجه آن، چیزی که می خواهد نمی شود!
در مورد بازخوردها، باید بگویم که خدا را شکر راضی بودم و استقبال خوبی از آنها شد.

– موضوعات کلیپ ها را چطور انتخاب می کنید و آیا برنامه ای برای آینده هم دارید؟

کاملا مناسبتی انتخاب می شوند و گاهی بنا به شرایط وقت! ولی خب همان طور که گفتم، چون ساخت کلیپ ، فوق العاده زمان بَر است سعی می کنم جوری کار کنم که فشاری به من وارد نشود و دلزده نشوم.

– اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان استقلالی، خصوصا مخاطبان سایت بزرگ آبیته دات کام.

 

 

+++++++++

 

 

* مهدی عالیشاه، مسئول پرتال انگلیسی و عضو تحریریه آبیته: مدیریت آبیته بهترین ها را در رشته های مختلف جذب کرده *

 

مهدی عالیشاه ، از شمال ایران و شهرستان قائم شهر. او دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی و مترجم زبان است و هم اکنون مسئول بخش انگلیسی پرتاب آبیته و یکی از اعضای با ذوق و فعال تحریریه ی آبیته دات کام، است.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

آبیته بزرگترین و پرطرفدارترین کانون هواداران فوتبال در ایران است. همانطور که از اسمش پیداست در راستای نیازهای هواداران آبیدل باشگاه فرهنگی ورزشی پرافتخار و محبوب استقلال فعالیت می کند.
در حال حاضر آبیته با دارا بودن پرتال های فارسی و انگلیسی و همچنین فروم، وب سایت کامل و جامعی است و هر آنچه را که هوادار از باشگاه محبوب استقلال نیاز داشته باشد جملگی در آبیته یافت می شوند.
من بهترین دوران حضور در فضای مجازی را در آبیته گذراندم. با دیدن جو صمیمی، کاربران فهیم، تکریم کاربر، فراهم بودن بستر مناسب برای ارائه ی اظهارنظر و … در آبیته، این وب سایت تبدیل به خانه ی دوم من شده است.

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟

من فضای وب سایت را ماه ها پیش از ثبت نام دنبال می کردم. در آن برهه اینکه یک پرتال تا به این اندازه به روز باشد و مقالات جامع و کاملی نیز ارائه دهد برایم بسیار جالب بود.
در تابستان ۱۳۹۰ بود که وب سایت برای جذب تحریریه یک مسابقه ی مقاله نویسی ترتیب داد. من همیشه مسائل را جدی می گرفتم و پیرو علاقه ی وافرم به باشگاه استقلال و نگارش مقالات در این مسابقه شرکت کردم. خوشبختانه مقالات من مورد پسند هیات داوران قرار گرفت و از طریق ایمیل دریافتم که به عنوان عضو تحریریه وب سایت انتخاب شدم. ثبت نام هم از همان تاریخ صورت گرفت.
مهم ترین هدف ما خدمت رسانی به این هواداران پرشور استقلالی است. شرح وظایف بنده از همان ابتدای امر در آبیته مشخص بود. در آن برهه نگارش مقالات مهم ترین دغدغه ی بودن من در آبیته بود. اما با گذشت زمان و بررسی بخش های مختلف تالار و همچنین برقراری ارتباط با اعضای اجرایی و کاربران دریافتم که فضای وب سایت و تالار به اندازه ای غنی است که در همه ی ابعاد می توان ورود کرده و خدمت رسانی کرد. امروز هدفم این است که در هر حوزه ای که بتوانم به این مردم خدمت کنم آماده ی خدمت رسانی باشم و تحت مدیریت مدیران کل و با همکاری سایر اعضا، آبیته را هر چه بیشتر و بهتر به سمت اهداف خود رهنمون سازم.

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟

متأسفانه بنده سعادت این را نداشتم که سال پیش و در این برهه ی زمانی در کنار وب سایت باشم. اما مثل روز برایم روشن است که با این رویکردی که آبیته داشت و دارد، دورنماها در آن برهه بسیار روشن و شفاف بود و همینک هم می بینیم که آبیته پله های ترقی را یکی پس از دیگری و به سرعت طی می کند.
در مقوله ی توقع، بحثی وجود دارد. در آبیته وقتی توقعی به وجود می آید دیگر جنبه ی تئوریک به خود نمی گیرد و به سرعت ایده ها و توقعات عملی می شوند. به همین دلیل و به دلیل جامعیت و یکپارچگی آبیته، اگر توقعی نیز به وجود بیاید مستقیماً با اعضا مطرح شده و با عنایت به قابلیت های بالای کاربران و سایت به سرعت این توقعات محقق می شوند.

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟ 

همه خوب می دانیم که فضای مجازی ایران دارای تعداد زیادی از وب سایت های ورزشی است. در بحث نامزد شدن آبیته خود شما در سوالتان یکی از جواب ها را دادید. ما تنها وب سایت هواداری مجزایی بودیم که به این مهم نایل آمدیم و اینکه در کنار وب سایت های رسمی کاندید شده، یک وب سایت هواداری مجزا حضور داشته باشد بسیار غرورانگیز است. اکنون تعداد کاربران آبیته بیش از ۲۱۰۰۰ تن شده است و روزانه پذیرای صدها مهمان نیز هستیم. این امر بیانگر این است که آبیته از لحاظ مقبولیت مردمی چیزی کم از وب سایت های رسمی ندارد. مطالب و محتوای آبیته نیز همواره غنی و بدون تعصبات کورکورانه بوده و به همین دلیل است که فضای محتوایی وب سایت تا این اندازه مورد تحسین قرار گرفته است.
شک ندارم که با ادامه ی این روند و نوآوری هایی که در حین کار صورت می گیرد سال آینده نیز حضوری پررنگ تر و غرورآفرین تر از امسال خواهیم داشت. همه ی تلاشمان را می کنیم تا آبیته به آن رتبه ای برسد که استحقاقش را دارد.

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

به دفعات اثبات شده است که کار گروهی بر کار انفرادی ارجح است و تبعات و نتایج بسیار مفیدتری خواهد داشت. آبیته نیز با اتکا به قابلیت های بی شمار کاربران فهیم خود و با تشریک مساعی توانسته همواره امور مربوط به خط و مشی تعیین شده اش را در اسرع وقت انجام دهد. در واقع یکی از عوامل کلیدی که نقش مهمی در پیشبرد اهداف آبیته دارد همین کار گروهی است. البته ایجاد یک گروه و تقسیم درست وظایف خود از نکات مهم و قابل توجهی است که مدیریت وب سایت توانسته با درایت خود بهترین افراد را برای بخش های مختلف در نظر بگیرد.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟ و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟

مهم ترین عامل موفقیت آبیته و پرمخاطب بودن این وب سایت، فعال بودن بخش های مختلف هست که تمامی نیازهای هواداران را پوشش می دهد.
اما اگر بخواهیم با دید کلان تری به قضیه بنگریم باید بگویم مجموعه ای از عوامل دست به دست هم داده اند تا آبیته این چنین موفق و پرمخاطب باشد. افراد مختلفی در پشت پرده ی این بخش های فعال حضور دارند و به پشتوانه ی همین عزیزان این مهم محقق شده است. مدیریت وب سایت نیز همواره با کاربران خود رابطه ی طولی داشته و این یکی دیگر از رموز موفقیت آبیته است.
بدون شک با وجود کاربران فهیم، تیم آبیته و همکاری همه ی عوامل این موفقیت ها روزافزون خواهد بود.

– اغلب سایت های طرفداری و حتی رسمی تیم های فوتبال در ایران تک زبانه هستند. هدف از ایجاد بخش انگلیسی آبیته چیست؟

بله. یکی دیگر از مزیت های آبیته دارا بودن پرتال انگلیسی است. آبیته حوزه ی اهداف اطلاع رسانی خود را به داخل کشور محدود نکرده و دید بین المللی نیز دارد. در پرتال انگلیسی ما تلاش می کنیم تا مجموعه استقلال از هرم مدیریتی گرفته تا کادر فنی و بازیکنان را به عموم جهانیان معرفی کنیم.
همه ی ما می دانیم که زبان انگلیسی فراگیرترین زبان و زبان رسمی حال حاضر اکثر کشورهای جهان است. به همین دلیل ما تلاش می کنیم تا با پوشش مطالب مربوط به باشگاه استقلال در جهت شناسایی هر چه بیشتر عزیزانمان در این باشگاه گام بزرگی برداریم.

– قطعا ترجمه مطالب به زبان انگلیسی، وقت زیادی می برد. فکر می کنید این بخش می تواند مخاطبان خودش را پیدا کند؟

تمام تلاش کاربران آبیته در جهت خدمت رسانی به هواداران و سایر اعضای جامعه است و در این راه وقت گیر بودن امور به هیچ وجه اهمیتی ندارد.
عزیزان دیگری در پرتال انگلیسی فعالند. من به عنوان عضو کوچکی از این پرتال چون نماینده ی یک تیم هستم، هر مطلب را سه تا چهار بار قبل از ارسال بررسی می کنم و تمام تلاشم این است که مطالب با کمترین اشکال و نقص ارسال شوند.
برای ما مهم آشنایی افراد انگلیسی زبان با مجموعه ی باشگاه استقلال است و اگر این شناخت و آشنایی برای یک فرد و تنها یک فرد محقق شود، آبیته رسالت اطلاع رسانی خود را انجام داده است.

– شما در بخش تحریریه آبیته هم هستید. وضعیت تحریریه آبیته را چطور ارزیابی می کنید؟

یکی از افتخارات بنده، بودن در کنار عزیزان در بخش تحریریه وب سایت است. بنده حتی در زمان قبل از عضویت مقاله های اختصاصی پرتال را مطالعه می کردم. آبیته از لحاظ نگارش مقالات بسیار غنی است. خوشبختانه تمامی اعضای تیم تحریریه چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ علمی و ادبی در جایگاه والایی قرار دارند. چاپ مقالات اعضا در روزنامه ی استقلال جوان، گواه این مدعاست.
تیم تحریریه مانند تمامی بخش های وب سایت برای خود چارچوب مشخصی دارد که در راستای همان چارچوب به فعالیت های خود ادامه می دهد. ارتباط تنگاتنگ این اعضا با یکدیگر هم مثال زدنی است و یکی از رموز موفقیت این بخش نیز همین مسئله است.
خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی مدیریت و اعضای این بخش صورت گرفته در امر پشتوانه سازی افراد مستعد شناسایی می شوند. از آنجاییکه تیم تحریریه چشم به اهداف بلندمدت دوخته است وضعیت هر روز بهتر از دیروز خواهد بود.

– برگزاری مسابقه انشا از جمله اتفاقاتی بوده که در ماه های گذشته صورت گرفته. کمی درباره هدف از این بخش و میزان استقبال از آن بفرمایید. 

آبیته همیشه به کاربران خود احترام گذاشته و در راستای تکریم آن ها گام های متعددی را برداشته است. هدف از ایجاد مسابقه انشا تشویق و ترغیب افراد با سنین مختلف به نگارش متن و شناسایی افراد مستعد نگارش متون ورزشی است و با این کار می خواهیم بگوییم «شما هم می توانید». مهم ترین کاری که در تاپیک انشا صورت گرفته بحث سوژه سازی است. ما در مسابقه ی انشا هر بار موضوعاتی را مطرح می کنیم و به جهت حبس نکردن شرکت کنندگان یک موضوع آزاد را هم در نظر می گیریم. افراد بسته به قابلیت ها و توانایی های نوشتاری، متون خود را برای این بخش ارسال می کنند و پس از پایان هر مرحله هیات داوران انشاها را بررسی کرده و مطالب برتر را انتخاب می کند.
افراد مختلف نیز با دیدن مطالب برتر، متون بعدی را با جدیت و دقت بیشتری به رشته ی تحریر درمی آورند و همین زنجیره باعث بهبود سطح نکارش متون در نزد بچه ها خواهد شد.
خوشبختانه استقبال از این مسابقه بسیار خوب بوده و از نوجوان ۱۴ ساله گرفته تا افراد بالای بیست سال توانایی های خود را در این تاپیک محک می زنند.

– اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

در این جا می خواهم از تمامی عوامل از مدیریت گرفته تا کاربران عزیز نهایت تشکر را داشته باشم. امیدوارم که در هر کجا که هستند موفق و سربلند باشند و لحظه های زندگی آن ها پر از شادی و لبخند باشد.
همیشه و همه جا آبیته…


اخبار استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =

Protected by WP Anti Spam