دومین سالروز تولد آبیته / گفت و گو با مدیران آبیته – قسمت دوم

دومین سالروز تولد آبیته / گفت و گو با مدیران آبیته – قسمت دوم

Havadar

آبیته- ششم اسفند دومین سالروز تولد ورژن سوم آبیته دات کام است. به همین مناسبت گفت و گوهایی با مسئولان آبیته انجام دادیم که در دومین قسمت با مینا عالمی (سرپرست بخش مالتی مدیا)، پیام خدابنده لو (سرپرست بخش تحریریه) و حمیدرضا فرهت (مدیر بخش فوتبال داخلی) صحبت کردیم که در ادامه می‌ خوانید.

 

* مینا عالمی، سرپرست بخش مالتی مدیا: آبیته برای ما همیشه اول است *

 

مینا عالمی ، از شهرستان مشهد مقدس و دانشجوی رشته ی عکاسی است. او علاوه بر اینکه به عنوان یکی از طراحان فعال سایت به شمار می رود، سرپرستی بخش مالتی مدیا را نیز برعهده دارد. بدون شک مدیریت و نظم و انضباط کاریِ وی، باعث رونق و موفقیت این بخش پر بازدید سایت آبیته شده است.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

آبیته سایتی با فضای دوستانه که با آغوش باز پذیرای هواداران تیم بزرگ استقلال هست. بهتر است کاربرها در این مورد نظر بدهند ولی همین قدر بگویم که آبیته در زندگی اکثر ما جایی باز کرده که دوری از آن حتی برای یک روز قابل تحمل نیست.

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟ 

ثبت نام من در آبیته به واسطه آشنایی با امیر عزیز مدیریت سایت بود. اهداف مختلفی وجود دارد که همه ی آنها در پیشرفت آبیته خلاصه می شود.

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟ 

مدیریت آبیته با پایان یافتن هر سال کاری برای سال بعد هدف بلند مدت یا دور نمایی که در نظر گرفته با مدیران مطرح می کند و همه کارها در راستای رسیدن به آن هدف انجام می شود. بیشتر از آن چه توقع داشتیم اتفاق افتاد و نمونه اش شکستن رکورد بیشترین کاربر در انجمن ها و کاندید شدن در جشنواره وب ایران بود.

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟ 

آبیته نه از نظر من به عنوان مدیر بلکه به عنوان هوادار استقلال کامل ترین و جامع ترین سایت هواداری هست. این مدت که جشنواره شروع به کار کرد فرصتی خوبی بود برای آشنا شدن با سایت های دیگر ورزشی و مشاهده تمایز آبیته نسبت به آنها. کاندید شدن آبیته به عنوان تنها سایت هواداری استقلال کمترین کاری بود که می توانستند انجام دهند. شما به سایت های برنده نیم نگاهی بیندازید متوجه می شوید که سایت رسمی پرسپولیس و همچنین سایت ورزش سه با چه منابع مالی هنگفتی ساپورت می شوند. با این شرایط حضورمان برای سال اول کاندیداتوری درخشان بود.
اگر در سال بعد مبنای داوری کمی تغییر کند و داوران مقدار هزینه به نسبت عملکرد و امکانات هم مورد سنجش قرار بدهند بدون شک آبیته اول می شود. آبیته برای ما همیشه اول هست.

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

در آبیته همه کارها با همکاری انجام می شود و این همدل بودن همه اعضا، چه کاربران و چه مدیران موجب این پیشرفت های چشمگیر شده است.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟
و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟

مهم ترین عامل موفقیت آبیته، اهمیت به خواسته ها و فراهم کردن کلیه امکانات مورد نیاز یک هوادار است. صد در صد شاهد موفقیت های بیشتری خواهیم بود و به این موقعیتی که داریم قانع نخواهیم بود.

– در بین مدیر کل های آبیته، شما از ابتدای راه همراه نبودید. فکر می کنید دلیل اصلی اعتماد مدیران و البته موفقیت شما در انجام امور سنگین سایت، چه بوده است؟

فکر میکنم اولین چیز صداقت کاری باشد. مدیریت لطف داشتد و با اینکه مخالف حضور مدیر خانم (بنا به تجربه های قبل) بودد به من اعتماد کردند و تمام سعی و تلاشم را تا این لحظه انجام دادم که امیدوارم پاسخ اعتمادشان را داده باشم.

– ایجاد مجموعه سایت های آبیته، اتفاق جدیدی در ورژن سوم بود. این ایده چطور به ذهن مدیران آبیته رسید و عمده حسن های آن در دسترسی کاربران به عکس و فیلم ها چه بوده؟ 

یکی از اهداف تیم مدیریت در بخش مالتی مدیا جمع آوری آرشیوی بزرگ از عکس ها و ویدئوهای استقلال بود. این تصمیم منجر شد به ایجاد دو زیر مجموعه گالری عکس و ویدیو آنلاین آبیته با طراحی بسیار زیبا و دسترسی راحت که در اختیار کاربران قرارگرفته است. گالری عکس آبیته با در اختیار داشتن بیش از ۸۰۰۰ عکس در بین سایت های هواداری بی نظیر هست.

– شما در بخش طراحی آبیته هم فعالیت دارید. آبیته به لحاظ تیم طراحانش چه وضعیتی دارد و کارهای طراحانش را چطور ارزیابی می کنید؟

در کنار مدیریت مالتی مدیا حقیقتا بیشتر تمرکز و انرژی من متوجه بخش طراحی سایت هست. به لطف طراحان خوبی که داریم یعنی آقای محمد عباس زاده عزیز و آقای سجاد پروانه عزیز با این که مشغله های زیادی دارند ولی همیشه با همکاری هم سعی کردیم آبیته از نظر ظاهری هم متمایز با دیگر سایت ها باشد.

– آبیته کاربران بسیار زیادی دارد. اگر چه این سرمایه ی بزرگی برای آبیته است ولی مدیریت این همه کاربر قطعا مشکلات خودش را دارد. شما چطوری از پس این مسئله بر می آیید؟

آبیته انقدر کاربران خوب و فهمیده ای دارد که آن مشکلات کوچکی که به وجود می آید را هم با کمک خودشان حل میکنیم. واقعا به نوبه خودم تشکر میکنم از همیاران کاربران که در کنار مدیران وقت زیادی برای راهنمایی کاربران می گذارند و تشکر میکنم از همه کاربران که نور چشمی آبیته هستند و حضورشان موجب دلگرمی ما هست.

– اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

امیدوارم آبیته همیشه ماندگار و سربلند باشد و چه ما باشیم چه نباشیم استوارتر از همیشه به راهش ادامه بدهد. همیشه همه جا آبیته.

 

 

+++++++++

 

 

* پیام خدابنده لو، سرپرست بخش تحریریه: مهم ترین عامل موفقیت های آبیته استقبال مدیران از پیشنهادات تازه بوده *

 

پیام خدابنده لو از اعضای قدیمی و با سابقه ی سایت آبیته است. او که ساکن شهر همدان و دانشجوی مدیریت بازرگانی است به حرفه ی خبرنگاری نیز مشغول است. او هم اکنون سرپرستی بخش تحریریه را بر عهده دارد.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

آبیته سایتی هفت ساله است. شاید مسئولان و کاربرانش عوض شده باشند اما، آبیته پا برجاست.
نمی توان از آبیته گفت و به انجمنش اشاره نکرد. فروم آبیته همیشه پشتیبان سایت اصلی و پاتوق دوستان و دوستدارانش بوده. انجمنی که بحث های فوتبالی در آن به جدیت انجام می شود و کنارش درباره ی همه چی صحبت می شود! انجمن بسیار بزرگ و متنوعی که آدم ابتدا در آن گم می شود! چرا که تعداد بخش هایش با انجمن های ورزشی دیگر، قابل مقایسه نیست!

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟

شش سال قبل، دوستم همیشه از آبیته می گفت. البته فقط خواننده سایتش بود. من هم شروع کردم به خواندنش که یک بار لینک انجمنش را دیدم و عضو شدم! آن موقع فکر نمی کردم حضورم انقدر تداوم داشته باشد!
خب هدف اصلیم بحث درباره استقلال و فوتبال بوده ولی دوستان زیادی در انجمن پیدا کرده ام که به نوعی به آنها وابسته شده ام. اکنون حضور در آبیته، دلیل اصلی اش دیدار مجازی با دوستان است که حالا در دلِ این دیدار (مثل هر دید و بازدید دیگری) بحث های مختلف هم انجام می شود!

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟

بله دقیقا همین بود! من پارسال همین موقع ها در یکی از فروم های آبیته نوشتم که آبیته تا کنون رشد خوبی کرده ولی، باز هم جای پیشرفت دارد. یعنی ظرفیت های بالقوه اش هنوز بالفعل نشده. فکر می کنم الان این اتفاق افتاده و آبیته به شکوفایی رسیده است.
البته آبیته هنوز جای پیشرفت دارد که با روند فعلی اش، توقع دارم سال آینده همین موقع، باز هم اتفاقات بزرگی افتاده باشد. این بیش از هر چیزی به مدیریت درستی بر می گردد که محمد دادخواه، امیر آبزاده و وحید واعظی نیا اعمال کرده اند.

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟ 

من به عنوان فردی از درون خانواده آبیته که شاهد کارهای بزرگی در این سایت بوده ام که مشابهش را در دیگر سایت ها ندیده ام، کاملا این نامزد شدن را درک می کنم. ولی شاید برای خیلی ها عجیب باشد که آبیته تنها سایت طرفداری از یک تیم فوتبال بوده که به جمع پنج نامزد نهایی رسیده. ولی این فقط به خاطر بودن سایت هایی با بودجه ها و حمایت های چشمگیر دولتی است. مگر نه بعید می دانم حجم و کیفیت کارهای سایت آبیته، کمتر از چهار نامزد دیگر بوده باشد.
هر چند نه اسم و سلیقه داوران سال آینده را می دانیم و نه سیاست های احتمالی جشنواره بعدی را ولی، می توانیم امیدوار باشیم که آبیته بزرگی اش را به رخ همه بکشد و جایزه را کسب نماید.

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

خب هر پروژه و کار بزرگی، نیاز به کار گروهی دارد. آبیته هم بخش های مختلفی دارد که به لحاظ تخصص و وقت، امکان انجام همه آنها توسط یک گروه نیست. تیم مدیریت، فنی، طراحی و گرافیک، تحریریه و بخش فیلم و عکس هر کدام کارهای خود را انجام می دهند و تازه به خاطر حجم کارها، هر بخش نیز شامل کارهای گروهی خاص خود می شود.
انجمن آبیته علاوه بر مدیران مختلفش، همیاران کاربری و ناظم هم دارد که اینها شاید در انجمن های دیگر، کمتر تجربه شده باشد. طبعا همه افراد دست به دست هم داده اند تا آبیته به اینجا رسیده ولی خب، یک کار گروهی خوب هم حاصل یک سلیقه و نگرش فردی است. به نظرم مدیریت کل آبیته در برقراری این نظم و کار گروهی، نقشی کلیدی داشته است مگر نه همکاری گروه ها به راحتی امکان پذیر نبود.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟ و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟

فکر می کنم مهم ترین عامل، دید باز مدیران در بسط آبیته و استقبال از هر پیشنهاد خلاقانه ای بوده. در واقع آبیته خودش را در چهارچوبی زندانی نکرده و راکد نیست. هر روز شاهد اتفاقات تازه ای در آن هستیم. یک روز نرم افزار مخصوص اندروید، یک روز ویکی آبیته و یک روز ساخت کلیپ های پر زحمتی درباره استقلال. این موضوع باعث شده آبیته از دیگر سایت ها متمایز شود.
آبیته سه، شامل مجموعه سایت های آبیته می شود که بخش های عکس و فیلم و ویکی و غیره را در بر می گیرد. این جذابیت ویژه ای برای هواداران استقلال دارد که به راحتی بتوانند اطلاعات و عکس های مورد نظر خودشان را پیدا کنند.

– به عنوان سرپرست و قدیمی ترین عضو تحریریه، مهم ترین نقاط قوت و ضعف این بخش را در چه می دانید؟

بخش تحریریه آبیته همیشه نیروهای خوبی داشته. در ورژن های قبلی هم نویسنده های خوبی بودند که مثلا مانی غفار اکنون خبرنگار حرفه ای شده. در ورژن سه هم ما در ابتدای راه در خدمت دوستانی بودیم مثل سعید رضی پور و پویان صفربگلو که در روزنامه تماشا هستند. نویسنده های مستعد دیگری هم در این بخش بوده اند مثل حامد رضی، حامد میرحسینی و علیرضا رازقی.
ولی فعالیت های تحریریه در مقاطعی در چهارچوب درستی قرار نگرفته. یعنی کارهای مثبتش در مقاطعی کمرنگ شده. اما خوشبختانه در ماه های اخیر وضعیت بهتر شده و من تلاش می کنم با کمک دوستانم مهدی عالیشاه و رضا قاسمی، تحریریه را از قبل هم بهتر کنیم. هر چند نباید فراموش کنیم چاپ چندین باره ی مطالب آبیته در روزنامه استقلال جوان و همچنین کپی شدن مطالبش در سایت های دیگر، نشان دهنده ی قوت این بخش بوده و فکر می کنم مدیریت کل آبیته هم از تحریریه راضی باشد. ولی فکر میکنم با برقراری نظم بیشتر، بتواند کارهای بزرگ تری هم انجام دهد.

– اعضای تحریریه چطور انتخاب می شوند؟ آیا هر فردی که توانایی نوشتن داشته باشد مورد توجه شما قرار دارد؟

خب در گذشته که من تنها عضو تحریریه بودم اغلب کارها به طور مشورتی انجام می شد. معمولا افرادی که استعداد خود را نشان می دادند توسط مدیریت آبیته جذب تحریریه می شدند.
اکنون که مسئولیت سنگین تری به من سپرده شده، برنامه های ویژه ای در ادامه ی راه دارم. مهم ترینش تشکیل بخش اعضای افتخاری تحریریه آبیته است که پنج نفر از نویسندگان مستعدی که استعداد و توانایی خود را نشان داده اند فعالیتشان را در آن شروع کرده اند.
لازم است بگویم که هر کدام از کاربران آبیته که فکر می کنند توانایی نوشتن دارند می توانند مطالبشان را در باشگاه نویسندگان جوان قرار دهند و همچنین در مسابقه ی انشای آبیته شرکت کنند. ضمن اینکه اعضای تحریریه حواسشان به پست های بچه ها در تاپیک های فوتبالی انجمن هست و با قاطعیت می گویم که درب های آبیته بر روی همه استعدادهای ناب، باز است.

– مطالبی که روی پرتال آبیته می رود چه بازخوردهایی دارد؟ و آیا سیاست حمایتی خاصی از سرمربی یا مدیر یا بازیکن خاصی وجود دارد؟

این مطالب اغلب خیلی خوانده می شود. یعنی هم مسئولان تیم و بازیکنان و خبرنگاران و هم مخاطبان بسیاری اینها را می خوانند و پی گیر صفحه اصلی آبیته هستند.
ما در محتوای نوشتاری مطالب اعضای اصلی و افتخاری تحریریه دخالت نمی کنیم و تحلیل و دیدگاه آنها نسبت به فلان مربی یا بازیکن، مربوط به خودشان است. اگر مطالب صفحه اصلی را بخوانید می بینید دیدگاه های مختلف، امکان ارائه نظرشان را داشته اند. آبیته از مسئولان و مربیان و بازیکنان فعلی و سابق استقلال حمایت کرده اما، سعی کرده این حمایت با ارائه دلیل همراه باشد و البته در زمانش، انتقادهای خود را هم به آنها وارد کرده است.

– شما یکی از قدیمی ترین اعضای فروم آبیته حتی در ورژن های اول و دوم بوده اید. فضای فعلی انجمن را چطور ارزیابی می کنید؟

خب اول جا دارد از مدیران قبلی آبیته تشکر کنم خصوصا حسام شهابی که لطف ویژه ای به من داشته و هنوز هم جزو بهترین دوستان من است. جای آنها خالیست و می دانیم که آبیته تداوم فعالیت های آنها بوده است.
فکر می کنم انجمن آبیته ی سه حُسن های زیادی داشته که به طور خلاصه می توان گفت: جدیت در انجام کارها و برقراری فضای مناسب برای بحث و گفت و گوهای صریح در عین حفظ صمیمیت و دوری از اختلاف ها، کار ویژه ای بوده که در این انجمن شکل گرفته است.

– اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

امیدوارم فضای فعلی آبیته همیشه برقرار بماند و سال های سال کنار دوستان خوبی که در آبیته با آنها آشنا شدم، بمانم.

 

+++++++++

 

* حمیدرضا فرهت، سرپرست فوتبال داخلی انجمن آبیته: حق آبیته در جشنواره وب ایران خورده شد *

 

حمیدرضا فَرهت ، از دیار آذربایجان و دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی است. او که از اعضای قدیمی و با سابقه ی سایت است ، مدیریت و سرپرستی بخش فوتبال داخلی را بر عهده دارد. او با دلسوزی و مدیریت قابل تحسینش توانسته از بروز حاشیه های مخرب ورزشیِ سایت ،جلوگیری کند.

– کمی درباره آبیته برایمان بگویید. چطور سایتی است و چه حال و هوایی دارد؟

آبیته برای من خانه اینترنتیم شده. با اکثر بچه ها دوست و صمیمی هستم و سعی می کنم فعال و مفید باشم. فضای دوستانه و راحتی که بین کاربرها هست در کنار فعال بودن و منسجم بودنش حس خوبی برای کاربر ایجاد می کند و در مجموع هم به خاطر تیم محبوبمان استقلال است و هم به خاطر زندگی کنار بقیه.

– چه شد که در آبیته ثبت نام کردید؟ هدف شما از حضور در آبیته چی بوده و هست؟

در ورژن اول یکی از دوستان (علیرضا تاجی) من را با آبیته آشنا کرد و به خاطر او فعال شدم. ورژن دوم به خاطر دوستان بود که بعد از یک مدت کوتاه به خاطر یک سری توهین کنار کشیدم.
اما ورژن سوم هم حضور در کنار دوستانم بود و هم متفاوت شدن آبیته با نسخه های قبلی اهمیت بزرگی داشت. این بار آبیته می خواست فراتر از یک سایت ورزشی معمولی و در حد ایران باشد و انصافا در همه قسمتها در ایران اگر نگویم بهترین هست، جزو ۳ سایت برتر ورزشی است.

– آبیته دو ساله شد. سال پیش همین موقع چه دورنمایی از آبیته و پیشرفتش داشتید؟ الان توقعی که از آبیته داشتید، برآورده شده است؟

سال پیش آبیته نشان داده بود بی وقفه پیش می رود و این همه پیشرفت جای تعجب ندارد اما، روز اولی که ثبت نام کردم تا این حد را انتظار نداشتم. انتظاراتی که من ۲ سال پیش داشتم بله برآورده شده اما، با این سطح انتظارات من هم فراتر رفته و به نظرم جا برای پیشرفت باز هم هست.

– نامزد شدن آبیته (به عنوان تنها سایت طرفداری) را در جشنواره وب ایران، چطور ارزیابی می کنید؟ و فکر می کنید امکان برنده شدنش در جشنواره سال آینده با وجود رقبای بزرگش وجود دارد؟ 

من به نظرم همین امسال حق آبیته خورده شد و واقعا لیاقتش اول شدن بود. برای سال آینده به شدت امیدوارم که بتوانیم حقمان را بگیریم.

– می دانیم که کار آبیته بر مبنای همکاری گروهی بوده. در مورد این مقوله چه نظری دارید؟

خوشبختانه از این لحاظ من راضی ام و به نظرم این پیشرفت در کنار تلاش های تک تک بچه ها، به خاطر همکاری فوق العاده ای هست که دارند. اگر همین گروه بدون همکاری مناسب پیش می رفت مطمئنم پیشرفت هم به این اندازه چشمگیر نبود.

– به نظرتان مهم ترین عامل موفقیت های آبیته و پر مخاطب بودن آن، چه بوده؟ و آیا به این موفقیت ها ادامه خواهد داد؟ 

متفاوت بودن خیلی مهم است و این تفاوت هست که آبیته را محبوب ترین سایت هواداری کرده است. مسلما موفقیت ها فراتر از چیزی خواهد بود که ما فکرش را می کنیم.

– شما از جمله کاربران قدیمی آبیته هستید. فکر می کنید تفاوت های ورژن دوم و سوم آبیته در چیست؟

منسجم تر و با برنامه تر بودن در کنار هدفهای متفاوت چیزی هست که آبیته را از نسخه دوم جدا کرده. مثلا آبیته ورژن سوم فقط پرتال نیست و بخش ویدئو و تصاویر و ویکی و سایتهای اجتماعی و… از برنامه های آبیته بوده.
در انجمن هم مبنا کیفیت کار بوده و نه کمیت. برای مثال اسپم به هیچ عنوان در آبیته مجاز نیست و همین بالا رفتن کیفیت فعالیت در انجمن توسط کاربرها هم باعث شده، تعداد کاربرها از ۲۰ هزار هم بگذرد و از نظر کمیت هم یکه تاز باشد.

– انجمن آبیته بسیار بزرگ است و به همین خاطر مدیریت آن با توجه به تمام حواشی و مسائل ریز و درشتش کار آسانی نیست. شما چه سیاست هایی را در مدیریت خود اجرایی می کنید؟

برای من آبیته به دو بخش تقسیم شده: مدیریت و کاربری.
در قسمت مدیریت علایق شخصی جدای از عملکردم هست و تا جایی که بتوانم سعی می کنم بی طرف باشم و به همه نظرها احترام بگذارم. تا اگر بتوانم پستی را حذف نکنم تا همه بچه ها با تمام عقاید و سلایق به راحتی فعالیت کنند.
اما در کنار این من هم یک کاربر هستم مثل بقیه و علایق شخصی و عقاید خودم را دارم. مسلما پستهایی که می دهم بر اساس همین ها هست و نباید به چشم نظر مدیریت و یا جهت گیری انجمن برداشت شود. حتی تشکرهایی که می زنم بر اساس علایق شخصی خودم هست و به مدیریت ربطی ندارد.

– آیا آبیته سیاست حمایتی از مربی یا مدیر یا بازیکن خاصی داشته؟ فضای گفت و گوی صریح میان کاربرانی با نظرات گوناگون در آن وجود دارد؟

متاسفانه در کل این ۲ سال آبیته و مدیرانش متهم شدن به جانبداری شده اند. یک روز از حجازی و یک روز از قلعه نویی.
آبیته انجمن هواداران “استقلال” هست نه اشخاص. برای همین است که کاربرها با همه نظرات متفاوتی که دارند می توانند خیلی راحت اظهار نظر کنند و به طرفداری یا مخالفت از شخصی مطلب بنویسند اما، تا جایی که خط قرمزهای قوانین را رد نکنند. اگر قوانین فراموش شوند مسلما تیم مدیریت برخورد می کند و این برخورد نباید به اسم برخورد با هواداران شخص خاص، بلکه برخورد با فرد خاطی تلقی شود.
آبیته برای همه استقلالی ها هست و ما خوشحال می شویم که بحث های شیرین و جذاب ادامه داشته باشد.

– خیلی از کاربران انجمن ها، علاقه خاصی به مدیریت دارند و فکر می کنند مدیر شدن جذابیت هاصی خاصی دارد. شما به عنوان یک مدیر، چه صحبتی در این مورد دارید؟

مدیریت شدن یک سری امکانات اضافه به کاربر می دهد که صد البته این امکانات در حقیقت مسئولیت های شما را چند برابر می کند.
اگر من تا دیروز مسئول پستهای خودم بودم و فقط درباره آنها جوابگو بودم الان در مقابل ۲۰ هزار کاربر مسئولیت دارم و باید به تک تک شان جواب بدهم.
ضمن اینکه مدیریت وقت گیر است و زمان زیادی را هر روز صرف می کنیم تا تک تک پست ها را بخوانیم و نظم انجمن را حفظ کنیم.
از نظر مادی هم که ۱ ریال درآمد نداریم. همه اینها به عشق استقلال و هوادارانش است که هیچ منتی هم ندارد. وظیفه خودمان می دانیم که در کنار مجموعه ورزشی استقلال کمک کوچکی کرده باشیم. در کل مدیریت آن چیزی که از بیرون گود می بینید، نیست

– اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

از شما تشکر میکنم و یک تشکر مخصوص هم دارم از تک تک بچه های زحمت کش تیم آبیته که از زندگی و زمان فراغت و دانشگاهشان می زنند تا آبیته همیشه آبیته بماند.
از کاربرهای عزیز هم تشکر می کنم که همیشه در کنار ما بودند و فعالیت مثبت داشتند و به قوانین سایت احترام گذاشتند.


اخبار استقلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

Protected by WP Anti Spam