اختصاصی آبیته: مورد عجیب کرار جاسم!

کرار جاسم استقلال

اختصاصی آبیته: مورد عجیب کرار جاسم!

اختصاصی آبیته- علی رضا حاتم وند- بهترین تیم ها هم هر چقدر ادعای «تیم» بودن داشته باشند، معمولا به یک یا دو بازیکن وابستگی شدیدی دارند. همه ی دنیا همین طور است. این گونه بازیکنان هم از محبوبیت خاصی نزد هواداران برخوردار هستند. اما نه در همه جای دنیا! بله؛ تعجب نکنید. هستند بازیکنانی که ستاره ی تیمشان هستند ولی نه تنها محوبیت چندانی ندارند بلکه تاحدی منفور نیز هستند. شاید مثال های زیادی برای این موضوع در فوتبال دنیا نباشد اما همه ی ما حداقل یکی از آن ها را می شناسیم.

جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۳، ورزشگاه فولاد شهر

این استقلالی که همین اکنون در ورزشگاه فولاد شهر بازی می کند، هیچ نشانی از استقلالِ هفته های آغازین لیگ ندارد. استقلال یک بر صفر از ذوب آهن عقب است. بازیکنان استقلال حتی از خلق یک موقعیت نیز روی دروازه ی حریف عاجزند. چه بر سر استقلال آمده؟ به عقب تر که نگاه کنیم می بینیم که استقلال در دو بازی قبلی هم گلی نزده است. نیمه ی اول به پایان می رسد. امیر قلعه نویی باید فکری به حال تیم بکند. پس از پانزده دقیقه استراحت، دو تیم به زمین برمی گردند. در ترکیب استقلال یک تغییر مشاهده می شود. کرار جاسم وارد زمین شده است. نیمه ی دوم آغاز می شود. تغییر رویه ی بازی استقلال کاملا مشهود است. حالا این تیم بوی گل می دهد. تنها پنج دقیقه پس از ورود کرار به زمین مسابقه، گل تساوی روی پاس گل این بازیکن به ثمر می رسد. استقلال پس از دو بازی به گل می رسد؛ پس از دو بازی و یک نیمه. یا به عبارتی: پس از دو بازی و یک نیمه بدون کرار!

جاسم کرار ابتدای فصل در سکوت رسانه ها به استقلال پیوست. آن روز ها کمتر کسی فکر می کرد که کرار ستاره ی این فصل استقلال شود. بیشتر انتظار می رفت و یک بازیکن تعویضی باشد. اما او از همان اولین بازی های خود نشان داد که یک بازیکن باکیفیت و آماده است. تاثیر او در بازی های استقلال کاملا مشهود بود. خلاقیت بار دیگر به بازی استقلال برگشته بود. کرار همان چیزی بود که هواداران استقلال در فصل گذشته از نبودش رنج می بردند. او بازیسازی تکنیکی و پا به توپ است که همه جای زمین حاضر می شود و تمام کار های هجومی تیم را پایه ریزی می کند. کرار خیلی زود تک ستاره ی استقلال شد. دیگر هواداران استقلال می دانستند که اگر کرار خوب باشد استقلال خوب است و اگر خوب نباشد استقلال هم با مشکل مواجه خواهد شد. وقتی بازیکنی چنین کیفیتی را از خود به نمایش می گذارد، بی شک محبوب هواداران می شود. همین طور هم شد. به جرئت می توان گفت کرار تنها بازیکنی بود که همه ی هواداران استقلال روی کیفیت بالای بازی او اتفاق نظر داشتند. همه چیز خوب پیش می رفت تا این که …

جمعه، ۱۶ آبان ۱۳۹۳، ورزشگاه یادگار امام تبریز

استقلالی ها به قول سعدی «وجود حاضر غایب» هستند. در یادگار امام بازی می کنند اما فکر و ذکرشان به لحاظ مکانی ۶۰۰ کیلومتر و به لحاظ زمانی ۱۶ روز آن طرف تر است. همیشه همین طور است. بازی های قبل از شهرآورد پایتخت در سایه قرار می گیرند. استقلال چندین بازیکن دو کارته دارد ولی بازی با تراکتور آن قدر حساس است که امیر قلعه نویی نمی تواند هیچ کدام از دو اخطاره های خود را بازی ندهد. هنوز هیچ یک از تیم ها موفق به زدن گل نشده اند. همه چیز عادی پیش می رود تا این که برای چندمین بار در این بازی روی کرار جاسم خطایی صورت می گیرد. کابوس کرار برمیگردد. او دوباره عصبانی می شود و با پافشاری خاصی به داور اعتراض می کند و از او می خواهد که به بازیکن خطاکار کارت بدهد. بازیکنان استقلال سعی می کنند که کرار را آرام کنند. اما فایده ای ندارد. سرانجام آن چه نباید اتفاق می افتاد، اتفاق می افتد. داور، کرار را با کارت زرد جریمه می کند. کرار به همین راحتی دربی را از دست می دهد. حالا او بیشتر عصبانی شده است. اما دیگر فایده ای ندارد. بازی در حالی ادامه پیدا می کند که فکر نبودن کرار در دربی، هواداران استقلال را آزار می دهد.

شانزده روز بعد، استقلال به مصاف پرسپولیس رفت. استقلالی ها با این که از حریف خود پیش افتادند اما در نهایت بازی را واگذار کردند. شکست تلخی بود. مثل همیشه اشتباه های فردی بعضی بازیکنان زمینه ساز این شکست بود. عده ای هم کادر فنی را مقصر می دانستند. اما بالاتر از همه ی این ها، تازه عده ای یاد کرار افتاده بودند. بعد از بازی با تراکتور سازی هم این شایعه مطرح شده بود که کرار عمدا کارت گرفته تا بتواند به کشور عراق سفر کند و حالا این شایعه رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته بود. سابقه ی بد بازیکنان عراقی در مرخصی گرفتن و بی نظمی های آن ها به این شایعه دامن می زد. ستاره ی بی چون و چرای استقلال در نیم فصل اول، مورد اتهام تعداد زیادی از هواداران استقلال قرار گرفته بود. البته با گذشت چند روز، هواداران تقریبا همه چیز را درمورد و دربی کرار فراموش کردند. کرار دوباره مثل قبل برای استقلال خوب بازی می کرد ولی تنها چند بازی بعد همه چیز به هم ریخت. این بار بدتر از دفعه ی قبل!

چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۳، ورزشگاه انقلاب کرج

استقلال از سایپا با یک گل جلو است. کمتر از ده دقیقه به پایان بازی باقی مانده و به نظر نمی رسد که سایپا بتواند گلی به ثمر برساند. بازیکن سایپا روی پای کرار تکل می رود. این بار داور اصلا خطا نمی گیرد! این اولین باری نیست که در این مسابقه داور از اعلام خطا روی کرار چشم پوشی می کند. کرار از کوره در می رود و حسابی به داور اعتراض می کند. داور که دست بر قضا همان داور بازی با تراکتور است، بی هیچ مکث و درنگی به کرار کارت زرد می دهد. این کارت زرد، کرار را آشفته تر می کند. کرار به اعتراض های خود ادامه می دهد و داور که گویا از مسابقات آسیایی هنوز خسته است و می خواهد هر چه سریعتر بازی را به پایان ببرد، کارت زرد دوم را به کرار نشان می دهد. دو کارت زرد در کمتر از ده ثانیه! کرار نمی تواند باور کند. او نمی خواهد از زمین بازی بیرون برود چون خود را مستحق بیرون رفتن نمی داند. با تلاش بازیکنان کرار از زمین مسابقه بیرون می رود. او عصبانی تر از همیشه است. کش موی خود را با عصبانیت به زمین می کوبد و به بطری های آب هم رحم نمی کند. حالا هواداران به استقلالِ بدون کرار فکر می کنند.

یک بازی بدون کرار نمی توانست خیلی سخت باشد. اما اوضاع آن طوری که انتظار می رفت پیش نرفت و کرار دو جلسه محروم شد. باشگاه استقلال هم به این حکم اعتراض کرد و به صورت کاملا ناگهانی یک شب قبل از بازی مقابل گسترش، اعلام شد که محرومیت کرار به حالت تعلیق درآمده و کرار می تواند تا صدور حکم بعدی استقلال را همراهی کند. کرار مقابل گسترش بازی کرد. پیش بینی می شد که حکم جدید کرار سبک تر از گذشته باشد اما در اقدامی عجیب محرومیت کرار افزایش پیدا کرد! اعتراض استقلال، به ضرر این تیم و کرار تمام شد. اوضاع برای استقلالی ها وقتی بدتر می شود که می بینیم با این حکم کرار در مقابل نفت و فولاد اجازه ی بازی نخواهد داشت؛ دو تیمی که از رقبای جدی استقلال برای کسب عنوان قهرمانی هستند.

داستان کرار وارد مرحله ی جدیدی شد. عده ای از هواداران استقلال که از بی انضباطی های کرار به تنگ آمده بودند، این حکم عجیب را کاملا منطقی و کرار را مستحق آن می دانستند. هواداران استقلال، بی توجه به اهمیت حضور کرار در ترکیب تیمشان از او پشتیبانی نکردند. حتی در این میان پیشکسوتان، اعضای کادر فنی و مدیریتی استقلال نیز از کرار انتقاد کردند. بازیکنی که از طرف هیچ کس حمایت نمی شود به راحتی مورد حمله ی رسانه ها قرار می گیرد. حتی پیشکسوتان پرسپولیس نیز مستقیما علیه کرار مصاحبه کردند و صراحتا از امیر قلعه نویی خواستند تا او را از استقلال اخراج کند. این آقایان گویا فراموش کرده اند که در تیم خودشان بازیکنی دارند که اول فصل داور را کتک زده است ولی در تیم بازی می کند. اگر ماندن کرار در استقلال به نفع این تیم نیست، پس چرا پیشکسوتان رقیب دیرینه خود را به هر آب و آتشی می زنند تا زمینه ی خروج کرار را فراهم کنند؟ این یک اصل است: هر وقت دیدید نظر یکسانی با دشمن خود دارید، بدانید سخت در اشتباه هستید.

او الان نیاز به دفاع دارد. نیاز دارد تا از سوی کادرفنی، کادر مدیریتی، پیشکسوتان و از همه مهم تر هواداران حمایت شوند. یک اتحاد بی نظیر و بی سابقه می تواند کرار را دوباره به ترکیب استقلال بازگرداند. کرار ستاره ی استقلال بوده و هست. اگر فکر می کنید کرار را دوست ندارید، در ذهنتان مرور کنید سه چهار ماه قبل نظرتان راجع به او چه بوده است؛ حتما نظرتان عوض می شود!


اخبار استقلال

دیدگاه‌ها

 1. باید رفتارشو مدیریت کتید/کرار تو زمین باشه و به اعصابشم مسلط باشه .میشه کارگردان استقلال.این جنگ رسانه ای هم که درمورد کرار را افتاده و لنگی ها میگن کرارو بندازید بیرون نشون میده وجود کرار به ضررشونه…خلاصه ش میشه …استقلال با کرار =کابوس تیم ها

   
  • برادر یه سوال دارم.پس نقش مربی محبوبت این وسط چیه؟اصلا اگه اینجوریه که شما میگی خوب قلعه که هیچ نقشی نداره و ۲ میلیارد میگیره رو بندازن بیرون و بجاش ۲ م قلعه رو بدن به کرار، من بهت قول میدم کرار تا دو سال اصلا یادی از عراق رو هم نکنه.

    
 2. بره و بر نگرده. هر چه قدم پاس داده یا گل زده بخوره تو سرش.هر غلطی خواسته کرده هر چیزی خواسته گفته از اول فصلم به خواطر پولش قهر میکرد و خیلی از چیزا!!حالایم برا اومدن ناز میکنه؟اخراجش کنید بره گمشه. عراقیه سوسمار خور. اه. اینم از اوبوهت امیر خااان!و بازیکن سالاریش زورشون به مجتبی جباری رسید. خوب اون موقعم مجتبی نیازبود الانم فقط جباری

   
 3. نظرسنجی: کرار جاسم به استقلال پیوست | قهوه داغ! | دانلود رایگان نرم افزار دانلود رایگان،نرم افزار،کرک،سریال,نوروز 94،ویندوز 7،آنتی ویروس،موبایل،اندرو

 4. نظرسنجی: Herbal Medicine: Chaos in the Marketplace - Rowena K. Richter, Varro E. Tyler free downloads

 5. به نظر من کرار بازیکن خیلی خوبیه فقط باید بیشتر به اعصابش مسلط باشه ٬اگه بتونه تین کارو بکنه میشه جزو برترین فوتبالیست هاست

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

Protected by WP Anti Spam