آرش برهانی؛ بهترین بازیکن بهمن ماه استقلال

آرش برهانی؛ بهترین بازیکن بهمن ماه استقلال

آبیته دات کام – از همان فصل قبل که در بازی مقابل مس کرمان در ورزشگاه آزادی دو گل زیبا به ثمر رساند و به بهترین گل زن تاریخ باشگاه استقلال بدل گشت، هواداران منتظر بودند که خیلی زود تعداد گل هایش را برای استقلال سه رقمی کند و اولین گلزن صدتایی تاریخ باشگاه لقب بگیرد. اما وقوع این اتفاق کمی به طول انجامید. با افت مقطعی او و بی اعتمادی امیر قلعه نویی، آرش فرصت چندانی برای بازی پیدا نمی کرد. بعضی بازی ها که اصلا در زمین حاضر نمی شد و در بعضی ها هم بیست یا سی دقیقه ی پایانی نیمه ی دوم به میدان فرستاده می شد اما آرش هم چنان به تمرین های خود ادامه داد و امیر قلعه نویی نیز هنوز به طور کامل از او دل نبریده بود. آرش بهمن ماه بی شک با همه ی آرش هایی که دیده ایم فرق می کرد. او تنها یک گل می خواست تا صدتایی شود و زنرال هم تصمیم گرفت تا دربهمن ماه به او فرصت بیشتری بدهد. به هر حال او بمب انگیزه بود. در دیدار مقابل مس در شهر کرمان، آرش از ابتدا به زمین فرستاده شد. او از اعتماد ژنرال به خوبی استفاده کرد و بی شک بهترین بازیکن استقلال در آن مسابقه بود. در همان نیمه ی اول یک پنالتی به دست آورد که توسط ساموئل از دست رفت و چند دقیقه بعد با زیرکی توپی را در محوطه ی جریمه برای قاضی کاشت تا قاضی گل اول بازی را به ثمر برساند و آرش این گونه زمینه ساز گل تیمش باشد. هر چند که این گل در لحظات پایانی پرپر شد ولی به هیچ وجه نمی شد بازی خوب آرش را انکار کرد. گویا او دوباره همین آرش همیشگی شده بود. در دیدار جام حذفی مقابل مس، بر خلاف انتظارات آرش بازی را از نیمکت آغاز کرد. او در اواسط نیمه ی دوم به جای اولادی به میدان آمد ولی نتوانست گل بزند یا یک موقعیت گلزنی ایجاد کند و تیم استقلال در مقابل حریف کرمانی خود در حضور آرش برهانی که اصلیتی کرمانی دارد شکست خورد. امیر قلعه نویی می دانست که آرش هنوز انگیزه ی سرشاری دارد و این انگیزه حداقل تا وقتی که آرش گل صدم را نزند فروکش نمی کند. بنابراین آرش را از همان ابتدا در بازی با سایپا به زمین فرستاد. دیداری که نیمه ی دوم آن، به نقطه ی عطف عملکرد برهانی در این فصل بدل گشت. دقیقه ی ۵۶ بازی بود که آرش روی پاس بیگ زاده موقعیت مناسبی برای گل زنی به دست آورد. انگیزه ی فوق العاده ی آرش اصلا به او اجازه ی خراب کردن این موقعیت را که نداد هیچ، بلکه پاهای او را طوری هدایت کرد که آرش سقف دروازه را به زیباترین شکل ممکن بشکافد. بالاخره آرش صد گله شد! البته این پایان کار او در این بازی نبود. چند دقیقه بعد، آرش حرکتی را از جناح راست زمین آغاز کرد و حرکتش را با دادن یک پاس به کبه تمام نمود. کبه هم که مانند آرش عطش گل زنی داشت، فرصت را از دست نداد و گلی دیگر برای استقلال به ثمر رساند تا آرش برهانی علاوه بر صدگله شدن، پاس گل هم داده باشد. در دیدار آخر بهمن ماه، آرش برهانی مانند تمام تیم استقلال بازی خوبی به نمایش نگذاشت و در نهایت هم تیم استقلال شکست سختی متحمل شد.

خلاصه ی کلام این که آرش برهانی در بهمن ماه، بار دیگر نشان داد که شایستگی حضور در ترکیب اصلی را دارد. بعد از این که دی ماه سختی را پشت سر گذاشت و در این ماه به دلیل رفتارش در بازی با راه آهن، مورد غضب امیر قلعه نویی قرار گرفت، در بهمن ماه فرصتی تازه برای نفس کشیدن پیدا کرد. آرش سالی پر فراز و نشیب را سپری کرد که عمده ی «نشیب» آن به کم بازی گرفته شدن او توسط قلعه نویی مربوط می شود. اما اگر بهمن ماه را پایان سال بدانیم، می توان گفت آرش، سال را در بهترین شکل به پایان رساند. رویای صدگله شدن او بالاخره محقق شد و چه افتخاری بالاتر از این که او اولین صدگله ی تاریخ بزرگترین باشگاه فوتبال ایران و سومین تیم پرافتخار آسیا لقب گرفت!؟

همان طور که به شما قول دادیم، نظرسنجی های ما در رابطه با انتخاب بهترین بازیکن هر ماه ادامه دارد. نظرسنجی هایی که خوشبختانه تاکنون با استقبال خوبی از طرف هواداران استقلال مواجه شده است.

نظرسنجی انتخاب بهترین بازیکن دی ماه، از تاریخ یازده اسفند شروع شد و تا امروز یعنی بیست و چهار اسفند ادامه داشت. طی این نظرسنجی، آرش برهانی با کسب ۳۵۹۰ رای یعنی ۳۶ درصد کل آرا، بهترین بازیکن ماه لقب گرفت. پس از او محمد قاضی با کسب ۳۲۷۹ رای، معادل ۳۳ درصد کل آرا دوم شد و جی لوید ساموئل هم با کسب ۳۲۱۰ رای، معادل ۳۱ درصد کل آرا در جایگاه سوم قرار گرفت.

در این نظر سنجی جمعا ۱۰,۰۷۹ نفر شرکت کردند که جامعه ی آماری وسیع و قابل قبولی می باشد. رشد حدودا دوبرابری آمار شرکت کنندگان این ماه نسبت به ماه قبل نیز بسیار چشمگیر است و جا دارد از شما هواداران مشتاق استقلال بابت حضور در این نظرسنجی و بهبود بخشیدن به جامعه ی آماری آن تشکر کرد.

از این که نظرسنجی انتخاب بهترین بازیکن ماه استقلال، تنها بعد از گذشت دو ماه، این گونه با استقبال دوستداران این تیم در فضای مجازی مواجه شده، بی نهایت خوشحالیم و مطمئن باشید ما نیز اشتیاق شما را به خوبی پاسخ خواهیم داد و ماه به ماه بر کیفیت کارمان خواهیم افزود.

بهترین بازیکن استقلال در بهمن ماه چه کسی بود؟

 • آرش برهانی (36%, 3,590 Votes)
 • محمد قاضی (33%, 3,279 Votes)
 • جیلوید ساموئل (32%, 3,210 Votes)
 • افراد شرکت کننده در نظر سنجی: 10,079
  Loading ... Loading ...

   

  راستی، از بازی های استقلال در سال نود و دو چند تا را به خاطر دارید؟ در نظرسنجی بعدی ما، بهترین بازیکن سال نود و دو توسط شما انتخاب خواهد شد.منتظر باشید!


  اخبار استقلال

  دیدگاه‌ها

  1. آرش خوب بازی نکرده اما هوادارا یه تار موش رو به انتخابهای بدرد نخور آقای سرمربی نمیدن.هوادارای واقعی استقلال همونایی که باشگاه واسه شون مهمتر از فرده خونه نشین شدن.امیدوارم وضع استقلال رو از این بدتر نکنن.

    
  2. امیدوارم برای ماه اسفند نظر سنجی نزارن….یا اگر میزارن گزینه ی هیچکدام رو بهش اضافه کنن تا بشه توی نظر سنجیش شرکت کرد….

    
  3. نظرسنجی: La celestina (Spanish Edition) free downloads

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  7 + 7 =

  Protected by WP Anti Spam