با پیشکسوتان

بیانی: تمام تمرکز سعادتمند باید بازگرداندن استرا باشد

1399/06/25

بیانی
به گزارش آبیته، پیشکسوت استقلال معتقد است اشتباهات مدیران هم سبب می‌شود که برخی بازیکنان از منافع باشگاه‌ها سواستفاده کنند.
به نقل از ایلنا، بازار نقل و انتقالات تابستانی ایران تحت تاثیر قانون منع جذب بازیکن و سرمربی خارجی قرار گرفت تا ارقام و پیشنهادهای نجومی برای بازیکنان داخلی صورت بگیرد. شاهین بیانی پیشکسوت استقلال از این وضعیت گلایه دارد و معتقد است اشتباهات مدیران هم سبب می‌شود که برخی بازیکنان از منافع باشگاه‌ها سواستفاده کنند.

شرایط استقلال را پیگیری می‌کنید؟

در حال حاضر که هواداران به دنبال بازگشت آندره آ استراماچونی هستند و تیم هم در قطر حضور دارد. بعد از فینال جام حذفی اتفاقات زیادی در استقلال رخ داد که در شأن باشگاه نبود. الان تمام تمرکز مدیران باشگاه باید بازگشت استراماچونی باشد چرا که در غیر اینصورت باید از فرهاد مجیدی عذرخواهی کنند. حالا که قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی وضع شده است آنها چطور می‌خواهند استراماچونی را دوباره به تهران بیاورند؟ 

نقل و انتقالات را در این مدت دنبال  کردید؟

بازار فوتبال ما توسط دلالان به سخره گرفته شده و مسئولان فوتبال و مدیران باشگاه‌ها مثل قایقی که سرنشین ندارد و با هر باد یا موجی مسیر حرکتش عوض می‌شود، خودشان و مجموعه‌شان را دست سیاست‌های دلالان فوتبال سپرده‌اند. متاسفانه این نشان می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات و معضلات فوتبال ما مدیرانی هستند که بر اساس روابط پست و مقامی گرفته و بدون کوچک‌ترین دلسوزی از کیسه بیت‌المال مشغول خرج کردن هستند. بازیکنان فوتبال دارای هنر هستند و طبیعتاً باید بیشتر از افراد عادی درآمد داشته باشند ولی ارقامی که این روز‌ها بر سر زبان‌ها افتاده، حق بازیکنان ما با این کیفیت نیست.

از شخص خاصی دلخوری دارید؟

 من دوست ندارم اسم بازیکنی را به زبان بیاورم، اما بازیکنانی که صحبت مبالغی بین ۳ تا ۱۰ میلیارد تومان می‌کنند، می‌دانند میانگین درآمد قشر افرادی که جان‌شان را کف دست‌شان گذاشته و مثلاً در سازمان آتش‌نشانی فعالیت می‌کنند یا معلمینی که هر روز ساعت‌های زیادی را صرف خدمت می‌کنند یا پرستاران که در ماه‌های گذشته در اوج بیماری کرونا مشغول رشادت هستند و خیلی‌هایشان جان‌شان را از دست دادند، در طول یک سال چقدر است؟

ظاهراً در این باره گلایه دارید؟

آخرین چیزی که ما از ۵، ۶ بازیکن مدعی تیم خودمان دیدیم، شکست در فینال جام حذفی بود.  متأسفم که مدیران استقلال اجازه دادند ۱۰ بازیکن تیم متعلق به یک مدیر برنامه باشند تا کار به جایی بکشد که قدرت یک واسطه فوتبالی از سرمربی و مدیرعامل باشگاه که جای خود حتی از وزیر ورزش هم بیشتر باشد. تمام این‌ها مشکل از مدیرانی است که برای حفظ صندلی ریاست منافع مجموعه تحت مدیریت خود را در اولویت قرار نمی‌دهند.

برچسب: استفلال