مصاحبه روز

بیاتی نیا: امیدوارم استقلال فاتح جام حذفی شود

1399/06/12

.
به گزارش آبیته، محسن بیاتی نیا مهاجم سابق استقلال در گفت وگویی ابراز امیدواری کرد با توجه به مسیر سخت استقلال در مسابقات جام حذفی این تیم بتواند هشتمین قهرمانی خود را بدست بیاورد.
به نقل از میزان، بیاتی نیا در خصوص دربی جام حذفی اظهار داشت: در هر دو نیمه شرایط بازی مساوی بود. یک نیمه استقلال بازی بهتری انجام داد و یک نیمه پرسپولیس. در وقت‌های اضافه هم شرایط برابر بود. البته هر تیمی نقاط ضعفی دارد که این نقطه در خط دفاع دو تیم دیده شد. 

وی ادامه داد: وقتی به مربی‌های جوان اعتماد کنیم، نتیجه‌اش همین می‌شود. دو دربی که مربی‌های جوان روی نیمکت بودند، هشت گل رقم خورد که به نظرم، هواداران تیم برنده و بازنده از مسابقه لذت بردند. من معتقدم اگر این روند در فوتبال ما حفظ شود، دیگر شاهد دربی‌های بدون گل نخواهیم بود.

مهاجم اسبق استقلال تصریح کرد: گل‌محمدی در ترکیب اولیه خود اشتباه کرد و خیلی زود هم گل را خورد. این اتفاق، تمام نقشه‌های پرسپولیس را بر باد داد اما خیلی زود دست به تعویض زد و نتیجه هم گرفت. روی گل دوم پرسپولیس، این بار استقلالی‌ها اشتباه کردند زیرا هیچ فشاری بر روی علی علیپور وارد نشد. او به راحتی چرخید و ضربه را زد. همچنین در صحنه گل دوم استقلال، محمد دانشگر بدون مزاحمت ضربه سر زد. به همین علت است که می‌گویم خط دفاعی هر دو تیم ضعف زیادی داشت.

بیاتی‌نیا در خصوص ضربات پنالتی بیان کرد: پنالتی باید با سرعت و بدون مکث زده شود. هر بازیکنی در جهان به سبک خود پنالتی می‌زند. دیاباته و غفوری از استقلال به سبک خود پنالتی می‌زنند و گل هم می‌شود. بازیکن باید طوری این ضربات را بزند که منجر به گل شود؛ با ریسک کم و قدرت زیاد. در این بازی استقلالی‌ها در ضربات پنالتی عملکرد بهتری داشتند.

وی در پایان، درباره احتمال قهرمانی استقلال در جام حذفی افزود: پیش‌بینی کردن کار درستی نیست، اما به نظرم هم تراکتور و هم استقلال هر دو شانس برای قهرمانی دارند. من دوست دارم استقلال قهرمان این دوره شود چون کار سختی انجام داد و برای رسیدن به فینال از سد سپاهان و پرسپولیس گذشت.

برچسب: استفلال